Z życia szkół

Jubileusz 75-lecia iłowskiej szkoły

Wspomnień czar.... to hasło wspaniałego Jubileuszu, podczas którego świętowaliśmy 75 lat istnienia obecnego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Iłowej. To była wyjątkowa uroczystość, a mury szkoły po wielu latach odwiedziło gro jej absolwentów... Były łzy wzruszenia, niezapomnianie opowieści z dawnych lat i radość na wspólne, klasowe spotkanie.
czytaj dalej

Zawody pływackie o Puchar Starosty

W ubiegłym tygodniu na pływalni ARENA w Żaganiu odbyły się zawody pływackie o Puchar Starosty Żagańskiego. W zmaganiach wzięli udział najlepsi pływacy ze szkół ponadpodstawowych powiatu żagańskiego: ZSTiL, ZSO, ZSTiO.
czytaj dalej

I Młodzieżowy Sejmik Powiatu Żagańskiego

Starosta Henryk Janowicz zainaugurował pierwsze spotkanie w ramach Młodzieżowego Sejmiku Powiatu Żagańskiego pod hasłem "Młodzi dla Powiatu!". W czwartek, 1 lutego br., do obrad przystąpili uczniowie reprezentujący siedem szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu - Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żaganiu, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Iłowej, Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie, Liceum Ogólnokształcące w Szprotawie oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Henrykowie
czytaj dalej

Serce Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu

 Ta informacja napawa nasz samorząd dumą, bo dzięki doskonałej wiedzy i doskonałym umiejętnościom, nasza młodzież z żagańskiego "59" wygrała prawdziwy cud - defibrylator AED. A jak zaznacza dyrektor szkoły Anna Król, sprzęt docelowo będzie służył wszystkim mieszkańcom, którzy będą wymagali natychmiastowej pomocy.
czytaj dalej

Awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego

W dniach 24 i 25 sierpnia 2023r. w Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyły się egzaminy nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego. We wtorek (26 sierpnia br.) część nauczycieli złożyła uroczyste ślubowanie oraz odebrała akty z awansem zawodowym. 
czytaj dalej

Rusza nabór do szkół średnich!

Wszystkich uczniów kończących ósmą klasę serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół w Powiecie Żagańskim. Mamy pełen wachlarz kierunków i możliwości, które w dalszej drodze edukacyjnej, przyniosą wiele zawodowych możliwością, spełnią Twoje oczekiwania i zaprowadzą tam, gdzie chcesz dotrzeć w przyszłości! Nasze szkoły to przede wszystkim nowoczesność, profesjonalizm i stabilizacja. 
czytaj dalej

Piernikowy konkurs w ZSTiL

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu z 2 klasy technikum reklamy wzięli udział w IV edycji konkursu na najlepszą budowlę z piernika. Konkurs był organizowany przez wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego.
czytaj dalej

Odkrywanie europejskich ścieżek zawodowych

W ramach projektu „Odkrywanie europejskich ścieżek zawodowych” 16 uczniów i 2 opiekunów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Iłowej gościło w Costa Adeje  i Los Cristianos w Hiszpanii na Teneryfie - jednej z Wysp Kanaryjskich. Uczestnicy projektu  odbywali praktyki zagraniczne  w zakresie hotelarstwa, gastronomii i informatyki. Praktykanci  zdobyli doświadczenie w hiszpańskich firmach oraz zapoznali się z kulturą i  hiszpańskimi tradycjami. Mobilność  trwała od 23 maja do 17 czerwca 2022 r.
czytaj dalej

Banach z nową salą gimnastyczną

27 października br., starosta Henryk Janowicz, wicestarosta Anna Michalczuk oraz członkowie Zarządu Powiatu Żagańskiego: Roman Śliwiński, Mariusz Krugły i Radosław Kwiecień, odwiedzili Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Żaganiu, gdzie dobiegł końca długo wyczekiwany remont sali gimnastycznej.
czytaj dalej

Najlepsi uczniowie w Powiecie Żagańskim

W piątek 21 października br., W Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla najlepszych uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Starosta Henryk Janowicz, który przywitał młodzież oraz dyrektorów szkół, przyznał że bardzo się cieszy, że uczniowie osiągają sukcesy na wielu płaszczyznach. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również absolwentów z naszych szkół. 
czytaj dalej
1 2