Pozostałe aktualności

Oględziny obiektu JRG w Szprotawie

W piątek 8 października br., starosta Henryk Janowicz oraz sekretarz powiatu Iwona Hryniewiecka w obecności pracowników Starostwa Powiatowego - Remigiusza Sopparta, Naczelnika Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości oraz Izabeli Żywieckiej z Referatu Gospodarki Nieruchomościami, spotkali się z mł. bryg. Janem Marszałkiem, Komendantem Powiatowym PSP w Żaganiu na terenie Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Szprotawie, aby obejrzeć obiekt, który niebawem opuszczą strażacy. Na spotkanie zaproszony został również płk lek. med. Artur Lipczyński, Komendant 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią. 
Spotkanie na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Szprotawie przy ul. Podgórnej 1 miało na celu zapoznanie władz Powiatu Żagańskiego ze stanem obiektu, który w najbliższym czasie zostanie opuszczony przez strażaków. Jednostka przenosi się do nowo wubudowanej Komendy w Wiechlicach, a teren pozostawiony w Szprotawie należy odpowiednio zabezpieczyć i zagospodarować. 
 
- Jesteśmy po pierwszym spotkaniu z Komendantem Powiatowym PSP w Żaganiu, który oprowadził nas po terenie obecnej Jednostki. W sprawie przejęcia, a także zagospodarowania terenu nie podjęliśmy jeszcze żadnych decyzji, ponieważ czekamy na szczegółowe informacje ze strony Komendanta dotyczące między innymi kosztów utrzymania obiektu, w tym mediów - mówi starosta Henryk Janowicz. 
 
 
 
- Skupiamy się przede wszystkim na zabezpieczeniu ratowników medycznych, ponieważ przy JRG PSP w Szprotawie znajduje się Stacja Pogotowia Ratunkowego. Zobaczyliśmy w jakich warunkach pracują ratownicy i postaramy się, aby standard ich pracy wzrósł. Decyzje dotyczące pozostałych budynków wciąż są omawiane i analizowane  - mówi sekretarz Iwona Hryniewiecka. 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją