Pozostałe aktualności

Ruszamy z przebudową drogi powiatowej od ul. Żaków w Iłowej do wiaduktu nad A18

We wtorek 30 stycznia br., w Starostwie Powiatowym w Żaganiu podpisano umowę na kolejną inwestycję drogową. Tym razem przenosimy się do Gminy Iłowa, która wspólnie z naszym samorządem będzie odpowiadała za realizację zadania i pokryje wkład własny kosztów realizacji zadania.
W wyniku przetargu wyłoniono Wykonawcę, którym została firma STRABAG Infrastruktura Południe z Wrocławia. Zgodnie z podpisaną umową, firma ma czas do 30 kwietnia 2025 r. na wykonanie inwestycji.
 
W spotkaniu z Wykonawcą udział wzięli: starosta Henryk Janowicz, wicestarosta Anna Michalczuk, sekretarz Iwona Hryniewiecka, przedstawiciele Referatu Transportu i Dróg oraz Jarosław Skulski, który będzie pełnił nadzór nad prowadzoną inwestycją. W podpisaniu umowy uczestniczył również Piotr Kowalski, Radny Powiatu Żagańskiego.
Stronę Wykonawcy reprezentowali przedstawiciele firmy STRABAG, w tym Jakub Głuchowski, który złożył swój podpis na umowie.
Koszt realizacji zadania opiewa na kwotę: 6.708.773,61
 
- Bardzo się cieszę, że nasz samorząd tak prężnie działa w zakresie kolejnych inwestycji drogowych. Stawiamy na rozwój naszego regionu, na modernizację infrastruktury, która będzie służyła mieszkańcom, przedsiębiorcom i nam wszystkim. W imieniu swoim oraz burmistrza Pawła Lichtańskiego, witam firmę STRABAG w powiecie żagańskim i liczymy na owocną współpracę - powiedział podczas spotkania starosta Henryk Janowicz.
 
-  Ta droga ma kluczowe znaczenie dla Gminy Iłowa oraz Gminy Wymiarki. Jest to przede wszystkim łącznik z jedną z największych stref ekonomicznych w powiecie, która znajduje się w Iłowej. Dziękuję Gminie Iłowa oraz burmistrzowi Pawłowi Lichtańskiemu za partycypację w kosztach zadania - dodaje radny Piotr Kowalski.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją