Pozostałe aktualności

Powiatowe inwestycje na 1064F

Na pełnych obrotach idą prace związane z przebudową drogi 1064F na wysokości ulicy Żelaznej. W Starostwie Powiatowym w Żaganiu odbyła się kolejna już narada budowy, podczas której starosta Henryk Janowicz spotkał się z Cyprianem Maszlongiem, prezesem Żagańskich Wodociągów i Kanalizacji w Żaganiu.
Na pierwszy rzut idą tzw. Mosty Doroty w Żaganiu, a więc obiekty mostowe na rzece Bóbr łączące centrum miasta z dzielnicą Moczyń, oznaczone kolejno jako M1 i M2.
Najbardziej zaawansowane prace prowadzone są obecnie na mniejszym obiekcie M2, którego docelowa długość wyniesie 47 metrów. W ciągu ostatniego miesiąca Wykonawca, czyli firma NOWAK-MOSTY wykonała betonowanie płyty ustroju zespolonego, betonowanie płyt przejściowych, ułożono izolacje termozgrzewalne, a następnie budowane są mury z gruntu zbrojonego. Rozpoczęto również wykonanie kap chodnikowych.
 
- Lada moment uzyskamy przejezdność mostu dla maszyn budowlanych i uwolnimy front robót pod rozbiórkę ponad dwukrotnie większego obiektu M1. Jednocześnie trwają roboty drogowe w ciągu ul. Żelaznej gdzie przebudowywana jest kanalizacja deszczowa oraz prowadzone są prace brukarskie – informuje przedstawiciel po stronie Wykonawcy.
 
Równolegle do prac prowadzonych w Żaganiu rozpoczęły się roboty budowlane 8 kilometrów dalej na moście na Kwisie w okolicach Trzebowa, oznaczonym jako obiekt M3. Na czas robót zbudowana została tymczasową kładkę dla pieszych umożliwiającą przeprawę na drugą stronę rzeki suchą stopą.
 
- Za nami główne prace rozbiórkowe. Aktualnie porządkujemy plac budowy i przymierzamy się do prac fundamentowych pod nową konstrukcję mostu, której docelowa długość wyniesie 134,5 metra. Do przebudowy będziemy mieć również niewielki most M4, który grzecznie czeka na swoją kolejność – informuje firma Nowak-Mosty.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją